Zpravodaj Listopad 2023

Milí čtenáři zakřanského zpravodaje,

blíží se konec roku a s tím i závěrečné bilancování uplynulé zahrádkářské sezóny. Letos naše zahrady zažily počasí jako na houpačce. Zejména nás trápilo velké sucho. I letošní nadprůměrně teplý a suchý podzim nebyl úplně obvyklý. Teď už však naše zahrady spí zimním spánkem a my máme možnost užívat si alespoň té trochy dobrot a darů, které nám naše půda dala.
Jako každý rok se na závěr zahrádkářské sezóny konala Tradiční zahrádkářská výstava. Jelikož byla úroda podzimního ovoce a zeleniny velmi špatná ve srovnání s jinými roky, měli jsme obavu, abychom na výstavě měli vůbec co vystavovat. Avšak jenom díky všem zakřanským pěstitelům jsme zvládli zaplnit naše stoly a výstava se vydařila na výbornou.
I v letošním roce jsme měli možnost ochutnat med od místních včelařů, mošt či buchty s láskou pečené a nově si také vyrobit svíčku ze včelího vosku pod vedením milé Evy Sachsové. Na výstavě jsme si mohli zakoupit květiny a podzimní dekorace, produkty od místních včelařů a výborné papriky ze zahrady pana Horáka. Pěknou podzimní atmosféru nám podtrhla chryzantémová květinová dekorace paní Prokopové z Lukovan a výrobky dětí z MŠ a ZŠ Zakřany, kterým moc děkujeme.
Teď už si užívejme v poklidu blížící se advent, dejme našim rukám odpočinek, ať nám to jde v příští zahrádkářské sezóně s úsměvem!

Za spolek zahrádkářů,
Suri Drápelová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *