Zpravodaj Listopad 2021

Milí občané a čtenáři zpravodaje, 

zahrádkářská sezóna pomalu a jistě končí. Je na čase zazimovat zahrady, uklidit nářadí a užít si chvíle zaslouženého odpočinku. Vrcholem naší sezóny byla Tradiční podzimní výstava, která se konala začátkem října. Na výstavě jsme se mohli pochlubit svými výpěstky a shlédnout úrodu od místních pěstitelů. 

Program výstavy byl obohacen o přednášku na téma „Využití medu v apiterapii“ vedenou paní Ing. Badovou. Přednáška spojená s ochutnávkou medových „dobrot“ byla inspirující nejen pro toto období plné viróz, ale i zdravotní neduhy, které nás mohou trápit dlouhodobě. Nesmíme zapomenout ani na významnou účast místních včelařů, ať už prodejem medu zakřanských včelařů či ochutnávkou různých druhů medů. Po celou dobu výstavy byl zajištěn také prodej podzimního sortimentu z rodinného Zahradnictví Kopetka. Květiny či sazeničky ozdobily nejednu zahradu a budou, doufáme, dělat parádu i v nadcházející zahrádkářské sezóně. Krásu celé výstavy podtrhla bohatá výzdoba našich dětí z MŠ.

V příštím roce, pokud to situace dovolí, se uskuteční výroční schůze, kde se budou moci opětovně sejít všichni členové zahrádkářského spolku. Po odmlce se snad vydáme i na společný zájezd do Kroměříže, který se v minulém roce bohužel nepodařilo zrealizovat. A o jaké novinky se rozšíří naše Tradiční podzimní výstava 2022 se nechejte ještě překvapit!

Blížící se Vánoce si užijte v největším možném klidu a pohodě, se svými blízkými a do nového roku přejeme pevné zdraví, trpělivost nad plánovanou výsadbou, bohatou úrodu a hlavně spokojenost a lásku (nejen) k přírodě.

Manželé Drápelovi

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *